Dva kola prije kraja

Odbojkašice Mostara izborile doigravanje za Premijer ligu

Mostarke su u gostima rezultatom 3:2 bile bolje od izravnog konkurenta, ekipe ''Novi Grad'' u Sarajevu te tako osigurale bodove potrebne za doigravanje.
Sport / Ostali sportovi | 11. 03. 2019. u 10:08 Bljesak.info

Dva kola prije kraja ligaškog natjecanja, odbojkašice Mostara izborila su plasman u doigravanje za Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Domaća ekipa povela je osvojivši prvi set rezultatom 25:18, da bi Mostarke izjednačile osvojivši drugi set rezultatom 25:19.

Novi Grad je potom poveo 2:1 osvojivši treći set rezultatom 25:17, a onda su Mostarke utakmicu u tie-break odvele pobjedom 25:23 u četvrtom setu.

U petom setu Mostarke su konačno slavile sa 15:12 i tako u Mostar donijele dva boda.

Mostarke su prvoplasirana ekipa u Superligi - skupina Jug, a za Premijer ligu će se boriti sa jednom od ekipa iz skupine Sjever, gdje je gust raspored u vrhu, pa se protivnik još ne zna.

Važnu pobjedu izborio je i širokobriješki ''Smeč'' u susretu protiv Ilijaša, što je djevojkama s Pecare omogućilo zadržavanje četvrte pozicije.

Nephodnu pobjedu slavile su i Čapljinke, koje su sa 3:2 slavile u Vogošći čime su izborile ostanak u Superligi FBiH.