Poraz od Rumunjske u Lukavcu

Odbojkašice BiH bez plasmana na europsko prvenstvo

Nakon neizvjesne utakmice u kojoj je publika mogla vidjeti mnoštvo preokreta, BiH je u sportskoj dvorani u Lukavcu poražena s 3:2 u setovima.
Sport / Ostali sportovi | 09. 01. 2019. u 19:50 Fena

Odbojkašice Bosne i Hercegovine nisu uspjele svladati Rumunjsku u odlučujućem susretu skupine F kvalifikacija za europsko prvenstvo.

Nakon neizvjesne utakmice u kojoj je publika mogla vidjeti mnoštvo preokreta, BiH je u sportskoj dvorani u Lukavcu poražena s 3:2 u setovima (17:25, 25:19, 25:21, 17:25, 9:15).

Iskusna reprezentacija Rumunjske puno bolje je započela utakmicu i prvi set dobila s uvjerljivih 25:17. BiH je zaigrala dosta bolje u nastavku utakmice i u sljedeća dva seta preokrenula rezultat u svoju korist te povela s 2:1.

Izabranice Gorana Nešića u četvrtom setu nisu uspjele privesti susret kraju i ostvariti plasman na europsko prvenstvo. Rumunjke su igrale puno bolje i slavile s 25:17.

Odlučujući, peti set počeo je dobro za BiH koja je povela s 5:3, ali Rumunjska ipak dolazi do preokreta, a zatim i nedostižnog vodstva i osvaja set rezultatom 15:9.

Reprezentaciju BiH u ovom susretu predvodila je Dajana Bošković s 27 poena.

Europsko prvenstvo će biti održano od 23. kolovoza do 8. rujna 2019. godine u Turskoj, Poljskoj, Mađarskoj i Češkoj.