Svaka čast

Nadal riskirao osvajanje turnira fair-play potezom protiv Tsitsipasa

Naime, u završnici drugog seta, kod rezultata 5:3 za Nadala, na servisu je bio Tsitsipas i u trenutku kada je išao udariti lopticu s tribina se prolomio krik koji ga je omeo.
Sport / Ostali sportovi | 13. 08. 2018. u 18:49 Bljesak.info

Španjolski tenisač Rafael Nadal osvojio je ATP turnir iz serije Masters 1000 u Torontu nakon što je u finalu svladao Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 6:2, 7:6.

Prvi tenisač svijeta je tijekom meča, ali i na proglašenju pobjednika kada je pohvalio protivnika i čestitao mu 20. rođendan, pokazao koliko je veliki gospodin i sportaš.

Njegov servis je završio metar i pol u autu pa se Tsitsipas požalio kod suca, koji je rekao da može tek upozoriti navijače, ali da mu ne može vratiti prvi servis.

Nadal je potom sudiji rekao "Prvi servis. Idemo dalje", a taj fair-play potez izazvao je ovacije s tribina.

Inače, Španjolca je ova gesta mogla skupo koštati, jer je mladi Grk u idućem gemu oduzeo servis Nadalu, odveo set u tie-break i tko zna što bi bilo u trećem setu da je Tsitsipas dobio drugi.