Uspjeh na turniru

Mostarska Neretva okitila se s 20 odličja

Judo klub Neretva iz Mostara predstavljalo je 30 natjecatelja, a polovici njih ovo je bio prvi nastup na natjecanju.
Sport / Ostali sportovi | 10. 05. 2021. u 19:45 Bljesak.info

Mostarska Neretva osvojila 20 sjajnih odličja od čega 1 zlatnu, 12 srebrenih i sedam brončanih medalja na Međunarodnom judo turniru Kup Berkovića 2021.

Na turniru je nastupilo više od 40 judo klubova iz cijele BiH, a nastupilo je oko 500 natjecatelja.

Judo klub Neretva iz Mostara predstavljalo je 30  natjecatelja, a polovici njih ovo je bio prvi nastup na natjecanju.

"Moramo istaknuti kako su nam medalje ovaj put ostale u sjenci, jer prijateljstvo, navijanje, podrška i sloga koja je vladala među našim članovima na natjecanju je zasjenila sve medalje“, navode iz kluba.

Zlatnim odličjem okitio se Adnan Demirović do 90 kg (U18).

Srebrene medalje osvojili su: Gabrijela Previšić do 38 kg (U11), Vlado Glavaš do 42 kg (U11), Nikola Dragović (U9), Adi Šljivić do 46 kg (U11),  Enisa Seferović (U11), Lana Čarapina do 44 kg (U15), Lana Čarapina do 44 kg (U18), Korina Džidić do 57 kg (U15), Ajdina Aličić do 63 kg (U15), Rino Vrljić do 55 kg (U18), Sergej Jarendić preko 90 kg (U18) i Josip Previšić do 81 kg (U18).

Brončane medalje osvojili su: Ivano Čarapina do (U11), Tajra Kaladžić do 34 kg (U11), Elvira Seferović do 52 kg (U15), Ana Adžović do 48 kg (U15), Korina Džidić do 57 kg (U18), Rino Vrljić do 55 kg (U15), Mak Hadžić do 81 kg (U18)

Mostarska Neretva u ukupnom plasmanu, od ukupno 30 klubova dijeli četvrto mjesto sa JK Famos iz I. Sarajeva.