Australian Open

Melbourne: Marin Čilić svladao Bautistu Aguta i prošao u četvrto kolo

Sport / Ostali sportovi | 24. 01. 2020. u 09:47 Bljesak.info

Hrvatski tenisač Marin Čilić prošao je u četvrto kolo Australian Opena nakon velike borbe u pet setova.

Nakon četiri sata i 13 minuta igre Međugorac je sa 6:7; 6:4; 6:0; 5:7; 6:3 svladao Španjolca Roberta Bautistu Aguta, devetog igrača na ATP ljestvici.

Bautista Agut je dobio prvi set nakon tie-breaka rezultaom 7:6(3), ali je potom Čilić vrhunski odigrao naredna dva seta.

Najprije mu je jedan break bio dovoljan za 6:4, a potom je s nulom pomeo Španjolca i poveo s 2:1 u setovima.

U četvrtom setu Čilić je napravio break već u prvom gemu i stigao do 2:0 i 3:1, ali se Španjolac vratio u igru i preokrenuo rezultatom 7:5 za izjednačenje u setovima.

U odlučujućem petom setu Čilić je napravio break u prvom gemu, te je za razliku od prethodnog uspio i zadržati prednost, napraviti još jedan break i slaviti sa 6:3.

Iako je Čilić bio za čak 30 mjesta slabije plasiran uoči Australian Opena, u ovome je meču pokazao svoju pravu snagu i karakter.  Ovo je bio njihov šesti međusobni ogled i četvrta pobjeda Čilića.

U sljedećem kolu Marin Čilić igrat će protiv boljega iz meča između Tsitsipasa i Raonića.