Shanghai Noon

Kvesićevo srebro iz Šangaja

Najbolji hrvatski karataš, Širokobriježanin Ivan Kvesić osvojio je srebro u Šangaju na turniru u natjecanju do 84 kg.
Sport / Ostali sportovi | 09. 06. 2019. u 16:15 Fena

View this post on Instagram

#K1 #premier #league #karate #china #shanghai #friends #lovewhatyoudo

A post shared by Ivan Kvesić (@kvesic123) on

Tako se aktualni svjetski prvak i osvajač srebra i bronce s europskih prvenstava sasvim približio nastupu na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine.

Kvesić je na natjecanju u Kini bio slobodan u prvom kolu. Uslijedile su pobjede nad Tajvancem Wu Chun-Weijem 4:3, Egipćaninom Mohamedom Ramadanom 3:2 i Irancem Mahdijem Khodabakhshijem 3:1, a u polufinalu hrvatski je reprezentativac bio bolji i od još jednog iranskog natjecatelja Zabiollaha Poorshaba sa 6:3.

Na turniru Svjetske lige u Šangaju sudjelovalo je ukupno 543 seniora iz 76 zemalja, a Ivanov brat Anđelko završio je natjecanje u četvrtfinalu u teškoj kategoriji odlukom suca u meču protiv Jonathana Horea.

Inače, Kvesić je krajem 2018. postao svjetski prvak, a u rodnom Širokom Brijegu, gdje mu je priređen doček, među ostalim, kazao je kako mu je cilj izboriti nastup na Olimpijadi.

Iste godine proglašen je i najboljim sportašem Grada Zagreba.