Unatoč buri

Kenijci najbolji na Splitskom polumaratonu; briljirali i trkači iz BiH

Na polumaratonu u Splitu sudjelovalo je i dostra trkača iz više gradova Bosne i Hercegovine, od kojih je najbolji rezultat imao Alija Imamović sa 1:13:41.
Sport / Ostali sportovi | 24. 02. 2019. u 22:46 Bljesak.info

Prva tri mjesta na 19. Splitskom polumaratonu osvojili su kenijski sportaši. Zlatnu medalju osvojio je Samuel Naibeij Kiplimo (1:04:07). Drugi je bio . Joel Mwangi (1:04:35), a treći Evans Tanui (1:04:37), dok su u ženskoj konkurenciji prve dvije pozicije zauzele Etiopljanke: 1. Buzuayehu Mohamed (1:13:19), 2. Genet Beyene (1:13:27).

Treće mjesto je pripalo svjetskoj prvakinji u ultramaratonu na 100km, Splićanki Nikolini Šustić (1:18:58).

Vremenski uvjeti u Splitu bili su teški, puhala je jaka bura, no to ove godine nije omelo 2.500 trkača, od čega 1.000 stranaca, da trče Splitski polumaraton.

Bura nije omela ni slovenskog predsjednika Boruta Pahora da sudjeluje u utrci jer, kako je rekao, navikao je na buru s obzirom da je blizu mora iako, dodaje, ova je bura malo jača.

"Bitno mi je da sam došao u Split na polumaraton, jer to mi puno znači. Prošle sam godine htio doći, ali nisam bio u najboljoj kondiciji, a i u Splitu je u to vrijeme bio snijeg. Što bi Slovenac došao u Split na snijeg? Danas je sjajno", poručio je slovenski predsjednik.

Na polumaratonu u Splitu sudjelovalo je i dostra trkača iz više gradova Bosne i Hercegovine, od kojih je najbolji rezultat imao Alija Imamović sa 1:13:41, što je bilo dovoljno za 9. mjesto u muškoj konkurenciji. Slijede Davor Vidović (1:20:23, 29. mjesto) i sve bolji Samir Mehmedović (1:21:02, 35. mjesto).

Jasmina Kavazović (1:38:37, 32. mjesto). Manđeralo je bila i treća u svojoj dobnoj kategoriji (Ž35), a tu vrijedi izdvojiti i Zorana Dedića koji je također osvojio 3. mjesto, ali u kategoriji M60 sa rezultatom: 1:38:57

Zanimljivo je da su danas briljirali Ljubušaci koji nastupaju pod zastavom Hrvatske: Ivan Bulić (1:14:45) koji je postavio lični rekord, Ironman triatlonac Andrej Vištica (1:16:54) i Ante Pokrajčić (1:18:53).

Dalje, od bh. trkača je vrijedan rezultat imao Rijad Musić koji je pobijedio na 5K trci sa 16:40, dok je Rajko Todorović bio osmi sa 18:40. Petar Mikulić je bio 11. sa 19:46.

U ženskoj konkurenciji je Lucia Kimani bila druga sa 18:42, a Alma Hrnjić treća sa 18:44. Ivana Mirković je osvojila četvrtu poziciju sa 21:05.