Pobjeda nad Kosovom

Juniorke BiH u polufinalu Balkanskog prvenstva

Sport / Ostali sportovi | 29. 06. 2017. u 15:57 Z.D.

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine svladala je danas reprezentaciju Kosova, čime je reprezentacija BiH ostvarila plasman u polufinale Balkanskog prvenstva za juniorke 2017. godine, koje se igra na Palama.

U prvom setu utakmice obje reprezentacije bile su prilično izjednačene, ali je BiH na kraju uspjela osvojiti set. Drugi set pripao je reprezentaciji Kosova. Treći set BiH pokazuje dosta bolju igru i osvaja set sa 13 poena razlike. Četvrti set BiH otvara u svoju korist, održava prednost i slavi na kraju seta za konačnih BiH – Kosovo 3:1.

Podsjetimo, izbornica reprezentacije BiH je Čapljinka Ilijana Dugandžić, dugogodišnja hrvatska reprezentativka i jedna od najuspješnijih odbojkašica svoje generacije u Europi.