Porfectus Cup 2018

Judo klub ''Neretva'': Ajvaz opet briljirao

Članovi Judo kluba ''Neretva'' uspjeli su ostvariti dobar rezultat osvojivši 10 sjajnih medalja
Sport / Ostali sportovi | 30. 01. 2018. u 15:13 Bljesak.info

Proteklog vikenda u Samoboru je održan Međunarodni judo turnir ''Porfectus Cup 2018'' koji je okupio preko 490 natjecatelja iz 47 klubova iz BiH, Srbije, Crne Gore, Slovenije i Hrvatske. Članovi Judo kluba ''Neretva'' uspjeli su ostvariti dobar rezultat osvojivši 10 sjajnih medalja. Osvojene su dvije zlatne, četiri srebrne i četiri brončane medalje.

Najistaknutiji u redovima Judo kluba ''Neretva'' opet je bio kadet Srđan Ajvaz koji se natjecao u kategoriji do 81 kg. Naime, Ajvazu su bile potrebne tri pobjede da bi došao do najvišeg pobjedničkog postolja, a tako je i bilo.

Pored Ajvaza, istaknuo se i drugi osvajač zlatne medalje iz JK ''Neretve'', a to je David Brkić. Brkić je s tri pobjede također došao do prvog mjesta na pobjedničkom postolju.

Pored međunarodnog turnira u Samoboru, JK ''Neretva'' je imao i nastup na Sveučilišnom prvenstvu Hrvatske za studente gdje je Mateo Puljić (student Prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti) predstavljao Sveučilište u Mostaru. On je imao jednu pobjedu i dva poraza i tako zauzeo 7. mjesto od ukupno 12 studenata u kategoriji -73 kg.