Nova Bila

Judo: Borsa prvak saveza Herceg Bosne

Prvenstvo je ujedno predstavljalo i kvalifikacije za nadolazeća državna prvenstva.
Sport / Ostali sportovi | 19. 03. 2018. u 09:13 Bljesak.info

Na održanom prvenstvu judo saveza Herceg Bosne BiH judo klub Borsa osvojio je 51 odličje i zauzeo prvo mjesto u ukupnom poretku saveza u konkurenciji 10 klubova koliko ih i čini spomenuti savez.

Natjecanje je održano u sportskoj dvorani Nova Bila.

Prvenstvo je održano u uzrastima rođenih od 2007. do 1998., a obuhvaćene su kategorije mlađih i starijih dječaka i djevojčica, kadeta (U18) i kadetkinja, juniora (U21) i juniorki, priopćeno je iz Borse.

Tako su zlato osvojili: Mirko Zelenika (zlato i u konkurencije starijih), Mario Jozeljic, Ivan Jozeljic, Ivan Tosic, Domagoj Jozeljic, Fran Zadro, Jure Zovko, Ana Ujdur (zlato i u konkurenciji starijih), Josipa Brvenik, Ana Bošnjak, Monika Zadro, Ena Galić, Dragica Zovko, Helena Čule, Sara Prkačin, Klara Marić, Marija Zelenika.

Srebro osvajaju: Darijan Faletar (srebro i u konkurenciji starijih), Filip Ivankovic, Tvrtko Slokar, Josip Zovko, Ivano Marić, Ana Zovko (srebro i u konkurenciji starijih), Antonija Jozeljić, Tea Halajkijević, Petra Zovko, Tara Galić, Petra Jovanović, Aneta Kraljević, Petra Čarapina, Dora Zovko, Marija Naletilić.

Dok su broncu odnijeli: Ante Tipurić, Robert Halajkijević, Antonio Jurić, Jozo Zovko, Mario Jozeljić (dupli start), Marija Naletilić,Karla Zovko, Sara Maslać, Anđela Knezovic, Ivana Šarić, Nika Miličević, Josipa Brvenik (dupli start), Karla Zovko (dupli start), priopćeno je iz Judo kluba Borsa.