Budapest Kup

Judašica Hercegovca donijela srebro s jednog od najjačih turnira u Europi

Na turniru je sudjelovalo preko 1.600 natjecatelja iz 29 zemalja s tri kontinenta.
Sport / Ostali sportovi | 02. 05. 2019. u 12:53 Bljesak.info

Proteklog vikenda Judo klub Hercegovac iz Mostara sudjelovao je na jednom od najjačih natjecanja u Europi pod nazivom ''Budapest Kup'' u Budimpešti.

Na turniru je sudjelovalo preko 1.600 natjecatelja iz 29 zemalja s tri kontinenta. Sudjelovalo je preko 200 klubova i reprezentacija. Iz redova Judo kluba Hercegovac najuspješnija bila je Nina Grubišić Čabo koja je osvojila srebrnu medalju, jedinu za Hercegovac na ovom turniru.

Pored Nine Grubišić Čabo, najuspješniji članovi Hercegovca na ovom natjecanju bili su Lana Čović Stanić koja s tri pobjede osvojima peto mjesto, Ivano Đinkić i Luka Bubalo koji su ostvarili po četiri pobjede koje su im donijele sedmo mjesto i Mario Novak koji je upisao tri pobjede.

Po jednu pobjedu upisali su Domagoj Pušić, Petar Kožul, Martino Prce, Ivana Buntić i Ina Ravlić. U prvom kolu ispali su Lana Gačić i Filip Lončar.

Sljedećeg vikenda Hercegovac će sudjelovati na Europskom kupu u Sarajevu i na turniru za djecu u Splitu.