Prva službena pobjeda

Hercegovina u uzbudljivoj završnici na Pecari pobijedila Mostarske kiše

Bila je ovo prva službena pobjeda u povijesti novoosnovanog kluba.
Sport / Ostali sportovi | 10. 11. 2019. u 20:30 Bljesak.info

MNK Hercegovina pobijedila je Mostarske kiše 5:3 u susretu 2. kola Prve futsal lige Federacije BiH igranom u nedjelju navečer pred oko 300 gledatelja u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Gosti iz Mostara na najbolji mogući način otvorili su susret te su poveli 0:1 već u 1. minuti preko Ildara Klarića.

U 14. minuti Hercegovina je izjednačila na 1:1, a strijelac je bio Ivan Vukoja. Do preokreota je došlo dvije minute prije kraja prvog poluvremena kada je za 2:1 pogodio Ante Grbešić.

U nastavku susreta Hercegovina je puno bolje zaigrala te je Ivan Vukoja majstorijom u 28. minuti povisio rezultat na 3:1. Isti igrač postigao je hat-trick u 32. minuti za 4:1.

Mostarske kiše nisu se predavale te su uspjele smanjiti rezultatski zaostatak na 4:3. Prvo je u 35. minuti strijelac bio Goran Prodanović, a dvije minute kasnije pogodio je Dino Ćemalović.

Završnica susreta bila je izuzetno uzbudljiva. U 38. minuti Mostarske kiše imale su šesterac koji bi im donio izjednačenje, no vratar Hercegovine Franjo Sesar je obranio udarac. Odmah nakon toga kapetan domaće momčade Mario Mikulić postiže pogodak za 5:3 i rješava pitanje pobjednika.

U trećem kolu MNK Hercegovina gostuje MNKF Neretvi u Jablanici.