Natjecanje

Festival tenisa u Širokom Brijegu okupio brojne mlade nade

Sport / Ostali sportovi | 07. 12. 2020. u 19:42 Bljesak.info

U velebnom izdanju Sportskog centra Đulić Široki Brijeg, protekli vikend je održan Festival tenisa za sve uzraste. Jedan od najstarijih i najsuvremenijih dvoranskih teniskih kompleksa regije, okupio je na ovome turniru 100-tinjak mladih iz cijele Bosne i Hercegovine.

Natjecanje su otvorili najmlađi u kategoriji crveni tenis gdje je titulu najboljega odnio Rafael Penava koji je u finalu svladao Antuna Zovku. Treće mjesto su osvojili Petar Dodig i Dario Kvesić.

U utješnom turniru prvo mjesto je osvojio Leo Mihalj, dok je drugoplasirani bio
Noa Vučić. Treće mjesto su osvojili Gabrijel Musa i Ivan Martinović.

Kod djevojčica najbolja je bila Mia Vuković, druga je bila Natalija Sulaver,
dok su treća mjesta osvojile Sara Primorac i Dora Bunoza.

U utješnom turniru prvo mjesto je osvojio Ivano Galić, drugo mjesto
Mirko Bleko, dok su trećeplasirani bili Ante Filipović i Gabrijel Buhač.

Kod curica prvo mjesto je osvojila Mia Vuković svladavši u finalu Nataliju ulaver. Trećeplasirane su bile Gabrijela Supak i Emilija Bošković. U utješnom turniru prvo mjesto je osvojila Josipa Misir svladavši u finalu Andreu Rašić. Treća mjesta su osvojile Irina Pavlović i Tara Stojanović.

Drugoga dana je održano natjecanje u zelenom i žutom tenisu. Prvo mjesto u kategoriji zeleni tenis je osvojio Filip Rašević koji je bio u finalu bolji od Antonija Galića. Trećeplasirani su bili Dražen Primorac i Bojan Gačić.

U zelenom tenisu prvo mjesto je osvojila Josipa Misir, drugo mjesto Natalija
Sulaver.

U najstarijoj konkurenciji, žuti tenis, prvo mjesto je osvojio Kristijan Pavić koji je u finalu svladao Danina Šaćiragića. Treća mjesta su osvojili Patrik Dodig i Ana Supić.

Inače, Sportski centar Đulić je izgrađen je 2001.godine u sklopu kojega je i Teniska Akademija Set koja u svojoj školi broji 30 djece uzrasta od 4 pa do 16 godina. Ova Akademija već 8. godinu organizira dva ITF junior turnira i od ove godine je organizator turnira iz kalendara tenis Europe uzrasta do 14 godina, priopćeno je.