3:6, 6:2, 6:3, 6:4

Džumhur poražen od Federera u drugom kolu US Opena

Džumhur je u drugom kolu posljednjeg Grand slam turnira sezone poražen od Švicarca Rogera Federera sa 3:6, 6:2, 6:3, 6:4.
Sport / Ostali sportovi | 28. 08. 2019. u 22:46 Bljesak.info

Bosanskohercegovački tenisač Damir Džumhur zaustavljen je u drugom kolu Grand slam turnira US Open u New Yorku.

Najbolji bh. tenisač pružio je dobar otpor trećem nositelju turnira i jednom od najboljih tenisača svih vremena, ali nije uspio ni u trećem susretu protiv Federera upisati pobjedu.

Džumhur je odigrao odlično prvi set i u potpunosti nadigrao Federera za sigurnih 6:3, a dobro je započeo i drugi set kada je imao priliku da već na startu napravi brejk.

No, Švicarac je uspio spasiti svoj servis, a nakon toga napraviti i dva brejka te sigurno osvojiti set i izjednačiti rezultat.

U sljedeća dva seta Federeru je bio dovoljan po jedan brejk kako bi došao do pobjede. Džumhur je imao nekoliko prilika da osvoji gejm na protivnikov servis, ali nijednu nije uspio iskoristiti, pa je Švicarac nakon dva sata i 21 minute igre osigurao plasman u treće kolo.