Susjedski derbi

Đoković pobijedio Ćorića i osvojio masters u Šangaju

Pobjedom u finalu nad Hrvatom Bornom Ćorićem sa 6:3 i 6:4, Đoković je četvrti put slavio u Šangaju, a ukupno to mu je 32. osvojeni turnir iz Masters serije.
Sport / Ostali sportovi | 14. 10. 2018. u 15:07 Bljesak.info

Srpski tenisač Novak Đoković pobjednik je 9,22 milijuna dolara vrijednog ATP Masters turnira u Šangaju.

Pobjedom u finalu nad Hrvatom Bornom Ćorićem sa 6:3 i 6:4, Đoković je  četvrti put slavio u Šangaju, a ukupno to mu je 32. osvojeni turnir iz Masters serije.

Nakon meča Borna je bio možda pomalo razočaran, ali i zadovoljan ostvarenim uspjehom:

"Nije to bio moj najbolji dan, ali ti si jedan od najboljih u povijesti tenisa i čestitam ti na zasluženoj pobjedi!, obratio se svome suparniku, ali i velikom prijatelju Novaku Đokoviću.

"Istaknuo bih nevjerojatnu organizaciju i posebno - kinesku hranu", čime je nasmijao kinesku publiku. Također je istaknuo sjajno navijanje i veliku podršku s tribina te je i time mladi Zagrepčanin pobrao simpatije.

Na kraju je poručio Đokoviću: "Vidimo se ovdje iduće godine, opet u finalu!"

Đoković je nekoliko riječi uputio na kineskom jeziku na oduševljenje cijele dvorane i nastavio:

"Ovo mi je posebno mjesto, ovdje sam osvojio svoj prvi masters, ovdje sam počeo i to me izgradilo, tu su krenuli moji prvi koraci na putu da postanem igrač kakav sam danas. Kina i Šangaj su za mene posebna mjesta u mom životu", obratio se Nole kineskim predstavnicima i zatim pohvalio Bornu:

"Čestitke Borni, pokazao si zavidnu razinu igre, igrao si sjajno i nadam se da ćemo te i dalje gledati na ovako visokoj razini", poručio je.

"Kako je i Borna rekao, organizacija je bila zaista sjajna i osjećali smo se kao doma", zaključio je Đoković koji će nakon ovoga uspjeha dočekati ponedjeljak kao drugi tenisač svijeta.

Tridesetjednogodišnji Srbin je jedini tenisač u povijesti sa osvojenih svih devet turnira iz te serije.

Na ATP listi preuzeo je drugu poziciju od Švicaraca Rogera Federera, a ispred njega je samo Rafael Nadal.

Dvadesetjednogodišnji Ćorić se plasmanom u finale prvi put probio među 15 najboljih igrača svijeta.