ATP Miami

Đoković ispao; Ćorić preokretom protiv Kyrgiosa do četvrtfinala

Ništa nakon prvog seta nije upućivalo na takav rasplet jer Đoković je set lagano dobio sa 6:1. Početak drugog seta donio je jedan break obje strane, nakon čega su oba tenisača držala servis. Kod 5:4 za Španjolca meč je prekinut zbog kiše.
Sport / Ostali sportovi | 27. 03. 2019. u 07:22 Bljesak.info

Masters ATP turnir u Miamiju ostao je u osmini finala bez prvog nositelja Novaka Đokovića kojeg je s 1:6, 7:5, 6:3 zaustavio Roberto Bautista Agut.

Nakon povratka Đoković je imao break loptu u 11. gemu koju nije iskoristio, no zato je Bautista Agut svoju drugu u sljedećem gemu iskoristio za set 7:5.

U trećem setu Bautista Agut oduzimao je servis Novaku Đokoviću u četvrtom i šestom gemu, dok je svoj izgubio samo u petom, što mu je bilo dovoljno za konačnih 6:3.

U četvrtfinalu Španjolca čeka John Isner.

Borna Ćorić nakon gotovo dva sata igre pobijedio je Australca Nicka Kyrgiosa sa 4:6, 6:3, 6:2 te izborio četvrfinale Miamija.

Borna je dobro otvorio meč i u četvrtom gemu oduzeo servis Australcu te poveo 3:1. No već u sljedećem gemu Kyrgios odgovara istom mjerom. Novi break vidjeli smo u devetom gemu kada je Australac poveo 5:4, pa nakon toga sigurno priveo set kraju.

Ćorić nije djelovao dobro, no trenutak koji je očito to prelomio dogodio se u prvom gemu drugog seta kada je hrvatski tenisač slomio reket.

Nakon toga zaigrao je Borna bolje, a nagrada je stigla u šestom gemu kada je napravio jedini break u setu koji je na kraju dobio 6:3.

Borna je u petom gemu trećeg seta dobio nove prilike za break, prvu nije iskoristio, drugu je, za vodstvo 3:2. Nakon toga je na svoj servis spasio 0:40 i s pet uzastopnih poena poveo 4:2. Ćorić tu nije stao već je u sljedećem gemu opet oduzeo servis Australcu za velikih 5:2. Na kraju je i mirno dobio svoj servis gem za konačnih 6:2.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni dvoboj, a Borna je stigao do druge pobjede.

Pobjednika u četvrtfinalu čeka Kanađanin Felix Auger-Aliassime koji je sa 7:6(4), 6:4 pobijedio Gruzijca Nikoloza Basilashvilija.