Savez klizačkih sportova BiH

Dobri nastupi bh. brzoklizača na takmičenju u Zagrebu

Edin Branković je nastupio samo u kvalifikacijskim utrkama na 500 i 1.500 m i nakon što je na 500 m klizao 44,9s te ispunio normu za nastup na europskom i svjetskom prvenstvu, nije dalje nastupao.
Sport / Ostali sportovi | 19. 11. 2018. u 10:12 Fena

Reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju, Edin Branković, Mak i ILlan Krstić, Samra Selimbegović i Ermin Raščić nastupili su proteklog vikenda na međunarodnom natjecanju iz serije "Danubia" u Zagrebu.

U konkurenciji 120 klizača iz devet zemalja (Austrija, Slovenija, Slovačka, Češka, Mađarska, Hrvatska, Srbija, Bugarska i BiH), naši natjecatelji imali su dobar nastup, priopćeno je iz Saveza klizačkih sportova BiH.

Samra Selimbegović je zauzela 4. mjesto, a nedostajalo je pet stotinki da i ona ispuni normu za nastup na svjetskom prvenstvu, što će pokušati da ostvari početkom prosinca ove godine u Beogradu.

Mak Krstić je bio 6., a Illan Krstić, najmlađi bh. natjecatelj i kandidat za nastup na EYOF 2019, zauzeo je 11. mjesto.

Ermin Raščić, sigurni sudionik na EYOF 2019, zauzeo je 12. mjesto. On je na ovom natjecanju popravio osobni rekord na 1.500m za 23 sekunde, a na 1.000m šest sekundi.