Čilić vodio 2:1 u setovima

Dimitrov nakon velike borbe zaustavio Čilića

Čilić je nastup na drugom Grand Slamu sezone završio u drugom kolu. S Roland Garrosa ga je ispratio bugarski tenisač Grigor Dimitrov pobjedom 6:7, 6:4, 4:6, 7:6, 6:3.
Sport / Ostali sportovi | 29. 05. 2019. u 20:14 Bljesak.info

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić oprostio se od drugog Grand slama sezone Roland Garrosa u drugom kolu. Bolji od njega bio je Bugarin Grigor Dimitrov koji je slavio sa 6:7 (3), 6:4, 4:6, 7:6 (2), 6:3 nakon četiri sata i 23 minuta igre.

Prvi set otišao je na stranu prvog hrvatskog reketa, bio je bolji u tie-breaku sa 7:6 (3). Bugarin je uzvratio u drugome setu koji je dobio 6:4. Istim rezultatom, Čilić vraća vodstvo u trećem i poveo je 2-1 u setovima, prenosi HRT.

Četvrti set nije donio nijedan break. Obojica tenisača držala su svoje servise i odluka je pala u 13. igri gdje je bolji bio Bugarin.

U petom setu, Dimitrov radi dva breaka, Čilić vraća jedan izgubljeni servis, no tada Bugarin ponovno radi break i slavi nakon velike borbe.