JK Neretva

Brat i sestra Vranješ ostvarili odličan uspjeh

Judo klub "Neretva" ukupno je osvojio 13 medalja, od toga 8 zlatnih, 3 srebrene i 2 brončane.
Sport / Ostali sportovi | 09. 10. 2018. u 09:33 Bljesak.info

Mostarska 'Neretva' ovog vikenda nastupila je na XII Međunarodnom judo turniru „Kup Stevan Marković“ koji se održao u sportskoj dvorani „Borik“ u Banja Luci.

Turnir je okupio preko 300 natjecatelja iz 35 judo klubova Hrvatske, Rusije, Srbije i Bosne i Hercegovine.

U ukupnom plasmanu judaši Neretve uspjeli su osvojiti pehar za ekipno prvo mjesto sa samo 13 medalja, te pored toga imati najuspješniju ekipu ml. pionira i najuspješniju drugoplasiranu ekipu st. pionira sa samo dva boda manje od ekipe iz Rusije.

Najuspješnijim pojedincem proglašen je također član mostarskog kluba, Dragan-Paol Senkić koji je u svom uzrastu (U13) imao najviše natjecatelja u kategoriji do 50 kg i sa četiri pobjede osvojio prvo mjesto i pehar za najuspješnijeg ml. pionira na turniru.

Senkić se ponovno okušao i u starijem uzrastu (U15) u kategoriji do 50 kg te i tome uzrastu osvojio najsjajnije odličje.

• Sergej Jarendić -66 kg (U15)

"Ističemo kako smo jako ponosni na sve naše članove, a posebice na brata i sestru, Anu i Radu Vranješa koji su svoju riznicu medalja ovoga puta upotpunili sa još dvije zlatne medalje. Svojim trudom i zalaganjem polako ali sigurno stižu su svoje klubske prijatelje koji malo duže treniraju. Odličan nastup mostarskih galebova ne bi ni malo bio uspješan da nema prijateljstva, druženja, međusobnog pomaganja i podrške među njima samima", poručuju iz kluba.