Europsko prvenstvo

Bh. odbojkašice poražene od Srbije

Favorizovana selekcija Srbije dobila je prvi set 25:11, drugi set je završen u korist izabranica Zorana Terzića 25:18.
Sport / Ostali sportovi | 19. 08. 2021. u 18:32 Anadolija

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u svom prvom susretu na Europskom prvenstvu poražena od reprezentacije Srbije.

Bh. odbojkašice su prvi put u povijesti izborile plasman na EURO, na kojem igraju u grupi "A" sa selekcijama Belgije, Azerbejdžana, Francuske, Rusije i domaćina Srbije.

Prvi susret između odbojkašica BiH i Srbije završen je rezultatom 3:0 u setovima u korist domaćica.

Izabranice izbornika BiH Stevana Ljubičića nisu uspjele pobijediti ni u trećem setu, koji je završen rezultatom 25:14 u korist odbojkašica Srbije.

Utakmica je donijela duel sestara Bošković, odnosno Tijane, koja brani boje Srbije, i Dajane, koja nastupa za Bosnu i Hercegovinu.

Ovo je prvi put da su sestre Bošković igrale jedna protiv druge u reprezentativnoj odbojci, iako su bile protivnice u klupskoj.

Europsko prvenstvo je na programu od 18. kolovoza do 4. rujna ove godine, a osim Srbije domaćini su još Hrvatska, Rumunija i Bugarska.

U osminu finala Europskog prvenstva za odbojkašice plasirat će se po četiri selekcije iz svake od četiri grupe.

Bh. odbojkašice su u ipnju ove godine osvojile Srebrenu ligu i izborile plasman u CEV Zlatnu ligu sljedeće sezone.