Mlade nade

Bh. atletičari uvjerljivo na začelju, bez medalja, bez finala

Bosna i Hercegovina na Europskom prvenstvu u atletici za mlađe seniore i seniorke nije uspjela osvojiti nijednu medalju, a nitko se od njih nije plasirao ni u finale. Na Balkanskom prvenstvu, malo bolje ..
Sport / Ostali sportovi | 15. 07. 2019. u 16:05 Fena

Bosna i Hercegovina, koju su na Europskom prvenstvu u atletici za mlađe seniore i seniorke (U23) od 11. do 14. srpnja u švedskom gradu Gävle predstavljala trojica atletičara i jedna atletičarka, nije uspjela osvojiti nijednu medalju, a nitko se od njih nije plasirao ni u finale.

Najbliži tom cilju bio je zenički skakač uvis Maid Redžić, koji je u kvalifikacijama preskočio samo 212 cm (osobni rekord 220 cm) te je završio kao 13., odnosno prvi ispod crte koja je razdvajala finaliste.

Norma za finale iznosila je 219 cm, ali je nitko nije preskočio pa je svih 12 finalista u skoku uvis ušlo po plasmanu. Članica AK Zenica Mediha Salkić nije uspjela izboriti plasman u finale diska, jer je s 48,88 metara osvojila 15. mjesto. Također član AK Zenica, troskokaš Sedin Heco, s preskočenih 15,52 metra zauzeo je 19. mjesto, dok je Voislav Grubiša iz Banja Luke ostao bez plasmana u disku. On je u kvalifikacijama tri puta prestupio.

Balkansko prvenstvo za mlađe junior i juniorke, koje je jučer održano u Istanbulu (Turska), bilo je uspješnije za bh. atletske nade. Tako je Jovana Rosić osvojila srebro na 800 metara (1:55,90), Oleg Galić bio je četvrti na 3.000 metara (9:14,74), Arman Curo šesti na 400 metara (50.49), Faruk Kandić deveti u skoku uvis (185 cm) te Almina Rašić 11. na 100 metara (12.71).

U četvrtak, također u Švedskoj, ali u gradu Boras, počinje Europsko juniorsko prvenstvo na kojem će BiH predstavljati bacač kugle i diska Nermin Štitkovac, visašica Sara Lučić i Belmin Mrkanović na 3.000 metara stipl.