Davis Cup

Bašić pobijedio Veselyja i izjednačio na 2:2

U prvom setu Bašić je izborenim tie-breakom uspio doći do vodstva te u drugom setu uspio dominirati nad protivnikom iz Češke.
Sport / Ostali sportovi | 15. 09. 2019. u 18:00 Anadolija

Bosanskohercegovački tenisač Mirza Bašić svladao je Čeha Jirija Veselyja rezultatom 2:0 u setovima, čime je izjednačio ukupni rezultat u mečevima Davis Cupa na 2:2.

Bašić je 131. igrača na ATP ljestvici dobio rezultatom 7:6 (9:7) u prvom setu te 6:3 u drugom setu.

U prvom kolu Skupine 1 Euro-afričke zone, nakon subotnjih 2:0 za Češku, bh. reprezentativci ostvarili su pobjedu u meču parova, nakon čega je i u pojedinačnom meču Bašić pobijedio te izjednačio ukupni rezultat.

U posljednjem meču sastat će se Tomislav Brkić i Jonas Forejtek.