7:2

Zrinjski ''razbio'' Staklorad u gradskom derbiju

Dvoboj gradskih rivala je privukao veliku pažnju ljubitelja futsala u Mostaru pa je dvorana bila ispunjena do posljednjeg mjesta.
Sport / Ostali sportovi | 10. 03. 2019. u 22:30 Bljesak.info

HFC Zrinjski je s uvjerljivih 7:2 pobijedio Mostar SG Staklorad u gradskom derbiju 16. kola Premijer futsal lige BiH igranom u dvorani Bijeli Brijeg.

Iako se očekivala neizvjesna i otvorena utakmica prvog i drugog na ljestvici Premijer futsal lige, gradski derbi je na kraju se ispostavilo odlučen od 19. do 28. minute. Prvi strijelac domaće momčadi Josip Bošković je u tom periodu postigao čak četiri gola za veliku prednost Zrinjskog 6:0.

Do kraja utakmice uspjeli su igrači aktualnog prvaka Mostar SG postići dva gola, ali ne i izbjeći uvjerljiv poraz 7:2. Dvoboj gradskih rivala je privukao veliku pažnju ljubitelja futsala u Mostaru pa je dvorana bila ispunjena do posljednjeg mjesta.

Gradski derbi je počeo dosta nervozno, vrlo brzo su igrači Zrinjskog napravili tri prekršaja, gosti jedan manje. Mario Aladžić je pogodio prečku na startu dvoboja nakon svega 45 sekundi igre, a nešto kasnije će zaprijetiti i Vladan Vesić.

Ipak, prvi gol postižu domaći igrači. U petoj minuti, Darko Raguž šutira, Stanislav Galić odbija loptu, ali je na pravom mjestu Marin Suton za vodstvo Zrinjskog 1:0. Klupa Mostar SG-a je tražila najbolju postavu koja bi što prije uzvratila i u jednom trenutku se činilo kako su aktualni prvaci blizu izjednačenja. U toj dionici, igrala se 13. minuta, zicer je zapucao Brazilac s makedonskom putovnicom De Sousa.

Za taj promašaj igrači Mostar SG-a su kažnjeni u 18.minuti. Marin Suton je asistent, dok gol postiže Josip Sesar. I kada se činilo kako je to konačan rezultat prvog poluvremena, na njegovom samom isteku, desetak sekundi prije kraja Josip Bošković efektno pogađa za tada već velikih 3:0.

Nastavak utakmice u potpunosti pripada Zrinjskom točnije Josipu Boškoviću koji za 38 sekundi postiže dva gola. Drugi i treći u razmaku od 16 sekundi. Već tada je Zrinjski bio na velikih 5:0. Pokušali su gosti igrajući bez vratara nešto napraviti, ali nisu uspjeli. I ne samo to, već je Bošković u 28. minuti povisio prednost Zrinjskog na 6:0.

Utakmica je rezultatski naravno tu bila riješena. Ipak, Nermin Kahvedžić uz pomoć golmana Zrinjskog postiže gol za 6:1, dok je kapetan gostiju Mario Aladžić realizirao kazneni udarac u 37.minuti. Na drugoj strani domaći ne koriste također kazneni udarac, ali u nastavku akcije Josip Sesar spretno šalje loptu u mrežu.

Ovo je za Zrinjski bila peta prvenstvena uzastopna pobjeda, dok je Mostar SG upisao drugi prvenstveni poraz ove sezone, prvi nakon 24. studenog 2018. godine.

Na ljestvici u ovom trenutku Mostar SG i dalje drži prvo mjesto, ima bod prednosti u odnosu na Zrinjski, ali aktualni prvaci imaju utakmicu manje, točnije neodigrani susret protiv Leotara koji je istupio iz natjecanja još nije registriran.

Do kraja ovog dijela prvenstva, Zrinjski gostuje Centru i dočekuje Kaskadu, dok će Mostar SG u goste upravo Kaskadi dok će u 18. kolu biti domaćin Seljaku.