Aqua kup

Velež s malo plivača osvojio puno medalja

U narednom periodu plivački klub 'Velež' nastavlja sa treninzima i pripremama za nadolazeće ljetno državno prvenstvo u lipnju mjesecu.
Sport / Ostali sportovi | 28. 05. 2019. u 00:07 Bljesak.info

Proteklog vikenda (25.5) na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu održan je V. Aqua kup 2019 u organizaciji plivačkog kluba 'Aqua' iz Sarajeva. Na natjecanju je sudjelovao 271 natjecatelj iz 17 klubova.

Plivački klub 'Velež' je sudjelovao sa osam natjecatelja koji su postigli sljedeće rezultate: Benjamin Muratović je bio dva puta prvi na 50 m i 100 m prsno i dva puta drugi na 50 m i 100 m slobodno. Sa štafetom 4x50 mix je osvojio srebro, a sa štafetom 4x100 mix zlatnu medalju. Također je osvojio i pehar za najuspješnijeg natjecatelja u svojoj kategoriji.

Danis Alikalfić je bio dva puta prvi - 50 m i 100 m leđno, drugi je bio na 50 m slobodno a treći na 50 m prsno. Sa štafetom 4x50 mix je osvojio srebro. Tarik Kreso je bio drugi na 100 m delfin, a dva puta treći na 100 m leđno i 50 m delfin. Sa štafetom 4x50 mix je osvojio srebro, a sa štafetom 4x100 mix zlatnu medalju.

Adel Grebović je bio jednom drugi na 50 m leđno i jednom treći na 100 m leđno. Sa štafetom 4x50 mix je osvojio srebro, a sa štafetom 4x100 mix zlatnu medalju. Adnan Žmiro ima dva treća mjesta na 50 m slobodno i 50 m delfin. Sa štafetom 4x50 mix je osvojio srebro.

Ali Repeša je bio treći na 100 m prsno. Sa štafetom 4x10 mix je osvojio zlatnu medalju, a štafetom 4x50 mix je osvojio srebro. Harun Omanić je osvoji srebro na štafetom 4x50 mix. Daris Ćumurija je osvoji srebro na štafetom 4x50 mix.