K.K. Mostar

Sa Svjetskog prvenstva u Mostar donijeli devet medalja

Deset natjecatelja iz Karate kluba 'Mostar' su nastupali uime tradicionalne karate - do reprezentacije BiH i osvojili devet medalja (sedam brončanih i dvije zlatne), a ostvarili su jako dobre osobne rezultate.
Sport / Ostali sportovi | 06. 11. 2019. u 07:00 Bljesak.info

U periodu od 1. do 3. studenog održano je 8. Svjetsko Fudokan karate prvenstvo u Stuttgartu (Njemačka). Na ovom prvenstvu sudjelovalo je 2000 natjecatelja iz 40 zemalja svijeta. Bosna i Hercegovina je imala 40 predstavnika.

U utorak navečer, osvajačima medalja iz Mostara priređeno je iznenađenje u vidu mini proslave. Roditelji djece koja treniraju u ovom klubu su natjecatelje i sudionike Svjetskog prvenstva počastili prigodnom tortom, domjenkom i šampanjcem.

Aldin Karailo je osvojio zlatnu medalju u kategoriji borbe pojedinačno seniori do 84 kg. Ena Dizdarević je osvojila brončanu medalju u kategoriji kate pojedinačno seniorke. Sanid Merzić je osvojio brončanu medalju u kategoriji kate pojedinačno seniori.

U pojedinačnom nastupu u borbama Sanid je u jednoj od najbrojnijih kategorija i nakon tri meča i uvjerljive pobjede, zauzeo 5. mjesto. Rijalda Džiho je osvojila brončanu medalju u kategoriji borbe pojedinačno seniorke +68 kg.

Nermin Jašarević je osvojio brončanu medalju u kategoriji borbe pojedinačno U21. Nejla Smailhodžić je osvojila brončanu medalju u kategoriji kate pojedinačno U21. Faris Zekotić je osvojio brončanu medalju u kategoriji borbe pojedinačno do 63 kg kadeti.

U ekipnim nastupima seniori K.K. 'Mostar' su nastupali u sastavu: Aldin Karailo, Sanid Merzić, Nermin Jašarević i Ermin Fazlić te su u izuzetno jakoj konkurenciji prvo savladali reprezentaciju Srbije, a zatim bili zaustavljeni od strane reprezentacije Poljske, te tako zauzeli 3. mjesto i brončanu medalju.

Adi Salčin je također nastupao sa ekipom reprezentacije u juniorskoj kategoriji gdje su zauzeli 1. mjesto i zlatnu medalju. Uime mostarskog kluba natjecao se i Muhamed Džiho u kadetskoj konkurenciji te je imao zapažene nastupe, iako je rezultat bio bez osvojene medalje.

Toni Matić je po prvi put nastupao na jednom ovakvom prvenstvu te se nadmetao sa svojim protivnicima u seniorskoj konkurenciji - borbe pojedinačno, ali na kraju ipak bez medalje.

Reprezentaciju su predvodili: Redžep Građan (predsjednik TKA BiH), Salih Grbić (predsjednik selektorskog tima), te treneri: Duško Šipka, Danilo Petrović i Adis Orlić koji su rezimirali rezultate reprezentacije, a ostvaren uspjeh od 18 osvojenih medalja potvrđuje kontinuitet postizanja odličnih rezultata na svjetskim prvenstvima.