Novi rekordi

Orka iz Sarajeva u Mostar donijela 125 medalja

Klub su na ovom prvenstvu predstavljali i: Karla Grubišić, Antea Vrljić, Danis Harmandić, Leon Lasić, Marko Dankić, Filip Ivanković, Luna Rozić, Antonela Pudar, David Azinović, Marija Mojca Azinović i Lucija Jurić.
Sport / Ostali sportovi | 12. 03. 2018. u 15:58 Bljesak.info
Kopirati

U Sarajevu je proteklog vikenda, od 9.-11.3., održano Zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju na velikim bazenima (50 metara). Ukupno je nastupilo 25 klubova sa 372 plivačica i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine.

Klub vodenih sportova 'Orka' iz Mostara na ovom prvenstvu predstavio se sa 37 plivača, koji su postigli zaista fantastičan rezultat, osvojivši čak 125 pojedinačnih i štafetnih medalja, od toga 25 zlatnih, 58 srebrenih i 42 brončane medalje.

Također, Lana Pudar oborila je sedam godina star državni rekord u disciplini 200 m delfin, u kategoriji kadetkinja, koji sada iznosi 2:34.87. Ovo je nabolji rezultat kluba od osnivanja na jednom državnom prvenstvu. Iz kluba su posebno istaknuli činjenicu da je čak 26 plivača sudjelovalo u osvajanju medalja na ovom prvenstvu, na što su posebno ponosni.

Osvajači medalja na ovom prvenstvu iz 'Orke' su:
- Lana Pudar: 50 m delfin - zlato, 100 m leđno - zlato, 50 m slobodno - zlato, 4x100 m slobodno - zlato, 4x200 m slobodno - zlato, 100 m delfin - zlato, 50 m leđno - zlato, 200 m delfin - zlato, 4x100 m mješovito - zlato, 4x50 m mješovito - srebro, 200 m leđno - srebro, 4x100 m mješovito - bronca apsolutna kategorija;
- Teodora Stanković: 100 m leđno - zlato, 200 m leđno - zlato, 4x100 m slobodno - zlato, 4x200 m slobodno - zlato, 4x100 m mješovito - zlato, 200 m mješovito - srebro, 200 m leđno - srebro apsolutna kategorija, 50 m leđno - srebro, 4x100 m mješovito - bronca apsolutna kategorija, 100 m leđno - bronca apsolutna kategorija.

- Kerim Sadiković: 100 m prsno - zlato, 4x100 m mješovito - zlato, 100 m prsno - srebro apsolutna kategorija, 4x100 m slobodno - srebro, 50 m prsno - srebro, 200 m leđno - srebro, 200 m prsno - srebro, 4x100 m mješovito - srebro apsolutna kategorija, 4x200 m slobodno - srebro, 200 m leđno - bronca apsolutna kategorija, 4x200 m slobodno - bronca apsolutna kategorija, 4x100 m slobodno - bronca apsolutna kategorija;
- Bakir Hadžimahović: 4x100 m mješovito - zlato, 4x100 m mješovito - srebro apsolutna kategorija, 4x100 m slobodno - srebro, 4x200 m slobodno - srebro, 4x100 m slobodno - bronca apsolutna kategorija, 4x200 m slobodno - bronca apsolutna kategorija, 100 m slobodno - srebro, 50 m slobodno - bronca.

- Anida Mahinić: 100 m leđno - srebro, 100 m delfin - bronca, 50 m leđno - bronca;
- Nika Vrljić: 4x100 m slobodno - zlato, 4x200 m slobodno - zlato, 4x100 m mješovito - zlato, 4x100 m mješovito - bronca apsolutna kategorija, 400 m slobodno - bronca, 1500 m slobodno - bronca.

- Elena Zovko: 4x200 m slobodno - zlato, 4x100 m mješovito - zlato, 100 m prsno - srebro, 200 m slobodno - srebro, 4x50 m mješovito - srebro, 4x100 m mješovito - bronca apsolutna kategorija, 400 m slobodno - bronca, 100 m prsno - bronca;
- Eman Numić: 4x100 m mješovito - zlato, 4x100 m slobodno - srebro, 4x100 m mješovito - srebro apsolutna kategorija, 4x200 m slobodno - srebro, 4x100 m slobodno - bronca apsolutna kategorija, 4x200 m slobodno - bronca apsolutna kategorija, 50 m leđno - bronca.

- Dino Jelin: 4x100 m mješovito - zlato, 4x200 m slobodno - srebro, 4x100 m mješovito - srebro apsolutna kategorija;
- Katja Kondža: 4x100 m slobodno - srebro, 4x50 m slobodno - srebro, 800 m slobodno - srebro, 4x50 m mješovito - srebro, 100m leđno - bronca, 50 m leđno - bronca;
- Tin Šauperl: 4x100 m slobodno - srebro, 100 m leđno - srebro, 4x50 m slobodno - srebro, 200 m leđno - srebro, 4x200 m slobodno - srebro, 4x50 m mješovito - bronca.

- Josip Drežnjak: 4x100 m slobodno - srebro, 4x50 m slobodno - srebro, 100 m delfin srebro, 100 m leđno - bronca, 4x50 m mješovito - bronca, 50 m leđno - bronca, 4x100 m mješovito - bronca;
- Farik Repeša: 4x100 m slobodno - srebro, 4x50 m slobodno - srebro, 4x50 m mješovito - bronca, 200 m delfin - bronca, 4x100 m mješovito - bronca;
- Đani Morić: 4x100 m slobodno - srebro, 200 m delfin - srebro, 4x50 m slobodno - srebro, 200 m leđno - bronca, 400 m mješovito - bronca, 4x50 m mješovito - bronca.

- Ahmet Stupac: 4x100 m slobodno - srebro, 4x200 m slobodno - srebro, 4x100 m mješovito - bronca, 4x100 m slobodno - bronca apsolutna kategorija;
- Mateo Vidaković: 4x200 m slobodno - srebro, 400 m slobodno - bronca, 200 m delfin - bronca, 4x100 m mješovito - bronca;
- Leopold Dankić: 4x200 m slobodno - srebro, 4x200 m slobodno - bronca apsolutna kategorija.

- Lana Kaniža: 100 m prsno bronca, 100 m prsno - bronca;
- Tina Sesar: 100 m leđno - srebro, 4x50 m mješovito - srebro;
- Una Taslaman: 4x100 m slobodno - zlato;
- Emma Repeša: 4x100 m slobodno - srebro, 4x50 m slobodno - srebro, 4x50 m mješovito - srebro
- Tamara Pezer: 4x100 m slobodno - srebro, 4x50 m mješovito - srebro;
- Ajla Kulak: 4x100 m slobodno - srebro, 4x50 m slobodno - srebro, 4x50m mješovito - srebro.

- Aida Šendro: 4x50 m slobodno - srebro;
- Elena Jurković: 4x50 m mješovito - srebro;
- Lucija Jakovljević: 400 m mješovito - bronca.

Iz kluba čestitaju svim osvajačima medalja, kao i onim plivačima koji su popravili svoja najbolja vremena. Ovim prvenstvom je završena zimska sezona, te već od danas slijede pripreme za ljetnu sezonu.

Klub su na ovom prvenstvu predstavljali i: Karla Grubišić, Antea Vrljić, Danis Harmandić, Leon Lasić, Marko Dankić, Filip Ivanković, Luna Rozić, Antonela Pudar, David Azinović, Marija Mojca Azinović i Lucija Jurić.

Već za naredni vikend pet plivača Klub vodenih sportova 'Orka' Anida Mahinić, Bakir Hadžimahović, Kerim Sadiković, Eman Numić i Lana Kaniža nastupit će za reprezentaciju BiH u Beogradu na četveromeču nacija (BiH, Srbija, Hrvatska i Slovenija), a trenerica Alena Ćemalović će biti dio stručnog stožera reprezentacije.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati, a žele da nauče, pozivaju ih da se prijave u školu plivanja tog kluba koja svoje treninge održava tijekom cijele godine, odnosno srijedom, četvrtkom i petkom u posliojepodnevnim terminima. Sve informacije mogu se dobiti na brojeve telefona 061 250 463, 062 437 944 i 063 287 721. Također, sve dodatne informacije se mogu dobiti i putem emaila: [email protected], kao i na klupskoj web stranici orkamostar.ba ili putem klupske facebook stranice Klub vodenih sportova Orka.

Kopirati
Prikaži komentare
Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, Bljesak.info ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije. Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja.