Maksimalno do elite

Mostarske odbojkašice ušle u Premijer ligu

Pobjednički pehar za osvojeno prvo mjesto igračicama Studentskog odbojkaškog kluba Mostar uručio je predsjednik OSFBiH Miloš Jelčić, a medalje predsjednik OSBiH Alija Fatić.
Sport / Ostali sportovi | 06. 04. 2019. u 20:15 Bljesak.info

Bez poraza, sa maksimalnih dvadeset pobjeda iz isto toliko mečeva, uz tek 11 izgubljenih setova odbojkašice  Studentskog odbojkaškog kluba Mostar su po drugi put u svojoj relativno kratkoj povjesti izborile ulazak u društvo najboljih ženskih odbojkaških klubova BiH.

U finalu playoffa nije bilo dileme niti u jednoj od dvije utakmice. Već u prvom susretu odbojkašice Mostara su obavile glavninu posla, ostvarivši ubjedljivu u Orašju 3:0.

S obzirom na rezultat prve utakmice, u uzvratu su za plasman u Premijer ligu trebale tek jedan set, međutim igračice trenera Darka Drmaća nisu ništa prepuštale slučaju.

Orašje koje je danas imalo lijepu podršku svojih navijača je bolje otvorilo meč, ali sve je to kratko trajalo. Mini serijom 5:0, domaće odbojkašice su preuzele vodstvo i kontrolu seta. Do polovine prvog seta Orašje je držalo kakav takav priključak, ali onda slijedi serija domaćih igračica koje odlaze na nedostižnih 18:10. Nakon što su dobile prvi set 25:15 domaće igračice uslijedio je veliko slavlje u dvorani s obzirom da je već tada osiguran ulazak u Premijer ligu.

Nešto više uzbuđenja punudio je drugi set, prije svega zahvaljujući gošćama koje su uspjele napraviti mini seriju 0:5, kojom su došle na dva poena zaostatka 18:16, to je bilo sve što su uspjele napraviti u ovom meču. Od narednih sedam poena, pet je otišlo na stranu domaće momčadi koja odlazi na do kraja seta nedostižnih pet poena prednosti. Treći set je na kraju bio stvar formalnosti, do tehničkog time outa domaće igračicesu imale veliku prednost 12:3. Do kraja seta su izgubile još devet poena za konačnih 25:15, 25:20, 25:11.

Medalje za osvojeno drugo mjesto ekipi ŽOK Orašje dodijelio je član UO OSFBiH Ermin Obuća.

Za momčad SOK MOstar trenera Darka Drmača igrale su Anđela Vidaković, Tamara Češić, Angelina Divljan, Tihana Vidović, Anamarija Periša, Gabrilela Brekalo, Elena Agustinović, Amra Mandžukić, Marija Jakić, Tamara Stojanović, Magdalena Šimić i Sandra Brekalo.