Najviše državnih prvaka u 2018.

Judo klub Hercegovac proslavio 55. obljetnicu postojanja

"Ono na što smo posebno ponosni je činjenica da smo utrostručili broj državnih prvaka - danas ih imamo 11. Mislim da se nijedan klub u cijeloj regiji ne može pohvaliti takvim rezultatom", kazao je Zrimšek
Sport / Ostali sportovi | 24. 12. 2018. u 16:22 Bljesak.info

''Svake godine nastojimo biti bolji nego prethodne godine. To nam je uspjelo ove godine, jer smo osvojili 470 medalja s 42 međunarodna turnira, od čega je 191 zlato. Ono na što smo posebno ponosni je činjenica da smo utrostručili broj državnih prvaka - danas ih imamo 11. Mislim da se nijedan klub u cijeloj regiji ne može pohvaliti takvim rezultatom'', kazao je trener Judo kluba Hercegovac Marko Zrimšek, obraćajući se nazočnim na godišnjem domjenku na kojem su i nagrađeni najbolji za 2018. godinu.

Ujedno, Judo klub Hercegovac proslavio je i 55. obljetnicu osnivanja.

"Kub je nakon 50. obljetnice doživio prijelomni trenutak kada su na čelo došli sadašnji treneri Marko i Mile, koji su omasovili klub, a zatim svojim predanim, stručnim i pedagoškim radom podigli kvalitetu kluba, što se jasno vidi na godišnjim ostvarenim rezultatima

Vjerujte da će djeca u ovome klubu naučiti osnovne principe judo sporta, a na taj načini naučit će se ponašati dalje u životu. Vitrine s peharima postaju premale za sve uspjehe'', kazalo je u govoru počasni predsjednik kluba prof. Vojo Višekruna.

Titulu najuspješnije djevojčice do 11 godina osvojila Gabriela Raič koja je osvojila 22 zlatne medalje u 2018. godini. Kod dječaka je najbolji bio Bojan Gačić.

U konkurenciji djevojčica do 13 godina nagradu za najbolju osvojila je Lana Čović Stanić. Ona je višestruka državna prvakinja, a ove godine na Balkanskom prvenstvu u Grčkoj osvojila je brončanu medalju.

Ivan Miličević i Mario Novak, su zbog identičnog broja bodova u kategoriji do 13 godina podijelili nagradu.

U konkurenciji dječaka i djevojčica do 15 godina najbolji u ovoj godini bio je Petar Kožul.

U konkurenciji kadeta, juniora i seniora priznanje je pripalo Davidu Pušiću.