Međunarodni turniri

JK Neretva uspješna na dva fronta, osvojili 18 medalja i 2 pehara

Judaši mostarske Neretve na oba turnira osvojili su ukupno 18 medalja (7 zlatnih, 7 srebrenih i 4 brončane) i 2 pehara.
Sport / Ostali sportovi | 28. 10. 2019. u 07:52 Bljesak.info

Za judaše mostarske Neretve subota je bila rezervirana za dva međunarodna judo turnira. Naime, članovi kluba nastupili su u Mostaru na 2. Memorijalnom judo turniru “Mišo i Tana” pod vodstvom trenerice A. Jozeljić i trenera S. Ajvaza, dok je druga skupina mostarskih galebova nastupila u Makarskoj na 8. Memorijalnom judo turniru "Tajmir Nola" pod vodstvom trenera Maje Ćeške.

Memorijal „Mišo i Tana“ 2019., Mostar

Turnir je održan u spomen na dva istaknuta velika sportska radnika grada Mostara Mihajla Huđeca-Mišu i Almira Tanovića-Tanu. Na turniru je nastupilo oko 100 natjecatelja iz Sarajeva, Zenice, Lukavca, Bihaća i Mostara. Mostarska Neretva nastupila je s 8 svojih članova i uspjela osvojiti 9 sjajnih odličja. Osvojene su 2 zlatne, 4 srebrene i 2 brončane medalje.

Memorijal "Tajmir Nola" 2019., Makarska

Na turniru je nastupilo preko 30 judo klubova iz CRO, UKR, MNE, BiH s preko 360 natjecatelja. Mostarski klub predstavljalo je 9 članova, a osvojeno je ukupno 10 medalja i 2 pehara. Na cijelom turniru za najuspješnijeg natjecatelja proglašen je član Neretve, Domagoj Jozeljić.

Naime, Jozeljić je nastupio u dva uzrasta i jednostavno je pomeo svu konkurenciju. On je osvojio dvije zlatne medalje te dva pehara, jedan za najuspješnijeg mlađeg kadeta i drugi za najuspješnijeg kadeta cijelog turnira.

Drugi mostarski galeb, Josip Previšić također je osvojio dvije zlatne medalje u uzrastu kadeta i u uzrastu mlađih kadeta, a u ukupnom plasmanu njih dvojica su ostvarili bodove za treću najuspješniju ekipu kadeta.