Pripreme za Svjetsko prvenstvo

Hokejaši BiH pobjedili Makedonce u prijateljskom susretu

Bh. hokejaši su bolje otvorili susret i brzo su došli do dva gola prednosti, dok su Makedonci uspjeli smanjiti, ali je prvih 20 minuta igre na kraju završeno vodstvom bh. reprezentacije rezultatom 3:1.
Sport / Ostali sportovi | 21. 01. 2018. u 16:07 Fena

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Olimpijskoj dvorani Zetra u prijateljskom susretu Makedoniju rezultatom 7:6 nakon produžetka.

Drugu trećinu bolje su otvorili Makedonci i nakon nešto više od deset minuta igre u ovom razdoblju došlo je do izjednačenja (3:3). U završnici druge trećine BiH je uspjela ipak doći do četvrtog gola i u posljednjih 20 minuta ući s minimalnim vodstvom (4:3).

U posljednje dvije minute treće četvrtine ušlo se s rezultatom 5:5, a onda je bh. reprezentacija došla do novog vodstva. Makedonci su ipak uspjeli izboriti produžetak golom 40 sekundi prije kraja.

U produžetku su bh. momci minutu prije kraja došli do gola i pobjede protiv Makedonije u drugoj prijateljskoj utakmici (7:6). Makedonci su jučer slavili rezultatom 8:7.

Dvostruki strijelci za reprezentaciju BiH bili su Dino Čordalija i Amar Hadžihasanović, a po jedan gol dali su Nermin Logo, Miralem Jahjafendić i Mirza Omer.

Hokejaška reprezentacija nastavlja pripreme za Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo III divizije koje će se odigrati u Sarajevu od 24. do 28. veljače 2018. godine, priopćeno je iz Hokejaškog saveza BiH.