7. Mostar Challenge

Mostarci dominirali na svom izazovu, postavljeni novi rekordi staze

Za vikend je u Mostaru održano sedmo izdanje najstarije bh. brdske utrke Mostar Challenge koja je okupila preko 130 ljubitelja trail trčanja.
Sport / Ostali sportovi | 20. 05. 2019. u 17:30 Bljesak.info

Mostar Challenge je u svom sedmom izdanju imao dosta kvalitetnu i brojnu trku, a posebno su se istaknuli domaći natjecatelji.

Rezultati - svi :: 7. Mostar Challenge - Challenge 22km :: Stotinka Timing

HPD Ljubuški/Trail sekcija HPD Prenj 1933. Mostar

Posebno se izdvaja rekord staze Marka Kožula koji je istrčao sjajnih 2:20:11 što je za gotovo punih 11 minuta bolje od dosadašnjeg rekorda Mladena Plakalovića (2:31:05) koji je postavljen 2017. godine, prenosi portal trcanje.net.

Jaka konkurencija je donijela rekord i kod žena, a istrčala ga je Eva Tušar Suhadolc sa 2:41:52. Odličan nastup mostarske ekipe upotpunili su pobjednici dionice na 12km, Ivo Primorac (1:38:12) i Mirela Čučak (1:52:04).

Staza je bila odlično markirana, organizacija korektna, brojnost trkača najveća, a dojmovi većinom pozitivni – za najbolje izdanje ove trke dosad.

Zanimljivo je da je na 12km trčala i osvojila treće mjesto Ivona Ćavar, prva žena iz BiH koja je osvojila dvije brončane medalje sa karate natjecanja.

U video prilogu portala trčanje.net možete saznati i dojmove sa trail trke u Mostaru.

Na kraćoj dionici Hobby u muškoj kategoriji slavio je Mostarac Ivo Primorac (1:38:12), drugi je bio Nikola Petric (1:43:35), a treći Josip Barišić (1:43:59).

U ženskoj kategoriji pobijedila je Mostarka Mirela Čučak (1:52:04), druga je Nirhada Pandžić (2:00:37) dok je treća bila Ivona Ćavar (2:05:06).

Zahtjevniju dionicu Challenge prvi je završio još jedan Mostarac, Marko Kožul (2:20:11) i postavio rekord staze, u stopu su ga slijedili Sanjin Vučan iz Hrvatske (2:21:41) te Josip Volarić (2:34:32).

Među ženama slavila je Slovenka Eva Tušar Suhadolc sa vremenom 2:41:52 što je ujedno novi ženski rekord staze, druga je bila Miluša Bošković (2:56:52) iz Crne Gore, a treća domaća trkačica Jasmina Kavazović (3:05:08)