Asistencija i gol Bilbije

Zrinjski svladao Borac i izbio na treće mjesto

U derbiju 15. kola Zrinjski je svladao Borac s 2:1 u utakmici u kojoj su golovi pali u prvom dijelu.
Sport / Nogomet | 21. 11. 2020. u 18:38 S.B. | Bljesak.info

Zrinjski je poveo u 14. minuti i to nakon katastrofalne pogreške gostujuće obrane. Vratar Borca Bojan Pavlović i stoper Douglas Cruz imali su nesporazum oko toga tko će prvi do lopte, što je iskoristio Nemanja Bilbija koji je oteo loptu Pavloviću, a u praznu mrežu samo ju je gurnuo Anes Mašić.

Bljesak.info / Bilbija otima loptu Pavloviću

Svoju apsolutnu dominaciju u prvom dijelu Zrinjski je u pogodak pretvorio u 30. minuti. Nakon udarca Bilbije rukom je loptu skrenuo Marko Jovanović i sudac Kaljanac je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku.

Jedanaesterac je u 2:0 na siguran način pretvorio Bilbija.

Bljesak.info / Bilbija neumoljiv iz jedanaesterca

Ipak, Borac je vratio utakmicu u neizvjesnost pet minuta prije odmora. Domaći su izgubili loptu negdje na centru, ona je došla do Gorana Zakarića na desnoj strani koji je centrirao, a pogodak glavom postigao je Jovo Lukić.

U drugom poluvremenu Zrinjski je imao bolje prilike, ali se Pavlović s nekoliko sjajnih obrana iskupio za prvi gol.

Bljesak.info / Jovanović i Ivančić

Ipak, ostao je rezultat iz prvog dijela koji je donio Zrinjskom treću poziciju i samo dva boda zaostatka za drugoplasiranim Željezničarom. Ovim ishodom ujedno se nastavila tradicija po kojoj je Borac uvijek loše prolazio u Mostaru gdje nikada u Premijer ligi nije slavio.