2:1

Zrinjski na poluvremenu gubi od Sarajeva

Od prve minute se vidjelo da izabranici Husrefa Musemića žele pobjedu protiv aktualnog prvaka BiH.
Sport / Nogomet | 19. 08. 2018. u 21:15 Bljesak.info

Nogometaši Sarajeva vode protiv Zrinjskog s 2:1 nakon prvih 45 minuta derbija šestog kola Premijer lige BiH na Koševu.

Sarajevo je od početka susreta bilo bolji protivnik na terenu. Od prve minute se vidjelo da izabranici Husrefa Musemića žele pobjedu protiv aktualnog prvaka BiH.

Bolju igru domaći su okrunili golom Mersudina Ahmetovića u 24. minutu.

Pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za domaći tim, Jakovljević je dobio žuti, a zatim crveni karton zbog prigovora.

Udarac Velkoskog obranio je Soldo, ali je kapetab Sarajeva dobro reagirao i odbijenu loptu poslao u gol.

Zrinjski je od tog trenutka igrao s deset igrača na terenu, a Sarajevo je to iskoristilo da nastavi pritisak i kreira još nekoliko prilika za postizanje gola.

Iako je izgledalo da prvak BiH s igračem manje neće uspjeti ugroziti domaćina, u trećoj minuti sudačke nadoknade igrač Zrinjskog Samir Bekrić postiže pogodak nakon odličnog protunapada gostiju i daje nadu svom timu da u drugom poluvremenu može doći do povoljnog rezultata.