Prvaci svijeta slavili

Zmajevi dobri, ali izgubili od Francuske

Reprezentacija Francuske ostvarila je minimalnu 1:0 pobjedu nad reprezentacijom BiH na sarajevskoj Grbavici.
Sport / Nogomet | 31. 03. 2021. u 22:34 S.B. | Bljesak.info

U drugoj kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru, reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je prvi poraz.

Svjetski prvak Francuska slavila je 1:0 pobjedu na Grbavici, u utakmici u kojoj je BiH pružila odličan otpor i imala svoje prilike, ali ih nije iskoristila. Gol odluke za pobjedu Francuza postigao je Antoine Griezmann u 60. minuti.

U prvom poluvremenu BIH je imala sjajnu priliku, no udarac Darka Todorovića francuski vratar Hugo Lloris skinuo je s crte.

U 72. minuti utakmice Edin Džeko je primio loptu u šesnaestercu i spustio je Radi Kruniću, ali se umiješao Adrien Rabiot, te je došlo do kontakta. Talijanski sudac je procijenio da nije bilo prekršaja, unatoč prosvjedu Zmajeva.

Tako se nastavio veliki niz reprezentacije BiH, koja već 11 utakmica i godinu i pol dana ne zna za pobjedu.