Zaostali derbi

Plemići opet izgubili u Sarajevu: Stoper Ikić odlučio tvrdi derbi

U zaostaloj utakmici 6. kola Premijer lige Željezničar je na Grbavici pobijedio Zrinjski s 1:0.
Sport / Nogomet | 28. 10. 2020. u 18:25 S.B. | Bljesak.info

Jedini gol u vrlo tvrdoj utakmici pao je u 71. minuti i to iz prekida. Štilić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a stoper Željezničara Frane Ikić neometan je skočio i pogodio mrežu Antonija Solde.

To je Zrinjskom bio drugi uzastopni poraz i prvi put ove sezone da je povezao dva poraza. Plemići će za četiri dana imati novi derbi, gradski s Veležom u subotu u 17 sati.

U vrlo tvrdoj utakmici skoro sat vremena nije bilo nekih velikih prilika. Obje momčadi imale su po polupriliku počecima prvog i drugog poluvremena, ali prvo pravo veliko uzbuđenje dogodilo se u 66. minuti.

Rus iz redova Zrinjskog Ivan Enin iznenada je potegao i s nekih tridesetak metara opalio prema golu Željezničara i uzdrmao gredu. To je bio nagovještaj da će se utakmica otvoriti, jer samo pet minuta kasnije domaćin je poveo preko Frane Ikića.

Isti igrač mogao je i do drugog gola, ali nakon jednog kornera Ikićev udarac iz blizine Soldo sjajno brani.

Do kraja utakmice Zrinjski je pokušao doći barem do boda, no nije stvorio nijednu pravu priliku kako bi ugrozio vrata Filipa Erića.