Liga prvaka

Zasluženi kraj za Kraljevski klub i Staru damu

Nogometaši Manchester Cityja probili su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici na stadionu Etihad svladali gostujući Real Madrid sa 2:1. Istim je rezultatom Juventus svladao Lyon ali je bilo nedovoljno za prolaz.
Sport / Nogomet | 07. 08. 2020. u 23:07 Bljesak.info

Nogometaši Manchester Cityja probili su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici odigranoj pred praznim tribinama stadiona Etihad svladali gostujući Real Madrid sa 2:1, istim rezultatom kojim su slavili i u prvoj utakmici odigranoj prije pet mjeseci u Španjolskoj.

Manchester City je poveo već u 9. minuti pogotkom Raheema Sterlinga nakon velike pogreške Realova braniča Raphaela Varanea.

Madriđani su izjednačili u 28. minuti, a strijelac je bio Karim Benzema.

Nakon nove pogreške Varanea Manchester City je u 68. minuti poveo sa 2:1, a strijelac je bio Brazilac Gabriel Jesus.

Realno, Građani su u dvije utakmice bili puno bolji od Kraljevskog kluba, ali ostaje pitanje kako bi sve završilo da njihov MVP u petak na Etihadu nije bio Realov branič Varane.

Građani će u četvrtfinalu Lige prvaka igrati protiv Lyona koji je iznenađujuće izbacio Juventus.

Dvoboj je na rasporedu u subotu, 15. kolovoza, a bit će odigran na stadionu Jose Alvalade u Lisabonu na kojem svoje domaće utakmice igra Sporting.

Talijanski prvak Juventus je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka u Torinu s 2:1 pobijedio Lyon, ali to nije bilo dovoljno jer je francuski predstavnik slavio s 1:0 u prvoj utakmici.

Stara dama se tako oprostila od daljnjeg natjecanja u najprestižnijem klupskom nogometnom natjecanju na svijetu.

Golove su postigli Memphis Depay (12'- 11m) za Lyon i Cristiano Ronaldo (43'-11m, 60') za Juventus.