Bundesliga

Zaoštrava se borba za drugo mjesto: Leipzig svladao Borussiju Dortmund

U derbiju 11. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je pred svojim navijačima s 2-1 nadigrao Borussiju Dortmund, a hrvatski reprezentativac u dresu domaće momčadi Joško Gvardiol upisao je asistenciju za prvi pogodak.
Sport / Nogomet | 06. 11. 2021. u 23:07 Bljesak.info

RB Leipzig je pred svojim navijačima u derbiju 11. kola njemačke Bundeslige s 2-1 nadigrao Borussiju Dortmund

Joško Gvardiol je 29. minuti fantastičnom dubinskom loptom 'rasparao' zadnju liniju gostiju i uposlio Francuza Christophera Nkunkua koji je zaobišao gostujućeg vratara i poslao loptu u mrežu za 1-0.

Marco Reus je u 52. minuti izjednačio na 1-1. Konačnih 2-1 postavio je danski reprezentativac Yussuf Poulsen u 68. minuti na asistenciju Nkunkua.

Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za pobjednike, dok je Marin Pongračić bio u početnom sastavu Borussije, ali ga je na poluvremenu trener Marco Rose zamijenio, piše Hina.

RB Leipzig je s 18 bodova skočio s osmog na peto mjesto.

Domaćom pobjedom 2-1 protiv Freiburga, nogometaši Bayerna zadržali su prvo mjesto na ljestvici njemačke Bundeslige, dok je iznenađujući poraz u 11. kolu na svom terenu doživio Stuttgart od Arminie Bielefeld, kojoj je to prva pobjeda u novoj sezoni.