Kiša odnijela bodove Barci

Xavi debitirao s nulom; Najveća gužva u skupini Seville

Xavi je kao trener Barcelone debitirao u Ligi prvaka, a njegova je momčad propustila meč-loptu protiv Benfice na domaćem terenu. U kišnoj kulisi završilo je 0:0 na Campu Nou.
Sport / Nogomet | 23. 11. 2021. u 23:43 Bljesak.info

U skupini E Lige prvaka Bayern je u utorak u jednom od dva ranija dvoboja ostvario petu pobjedu u isto toliko nastupa (2:1 u Kijevu protiv Dinama).

Osigurao je i prvo mjesto na ljestvici, a ogromna će se borba voditi iza njegovih leđa u zadnjem kolu.

Xavi je kao trener Barcelone debitirao u Ligi prvaka, a njegova je momčad propustila meč-loptu protiv Benfice na domaćem terenu. U kišnoj kulisi završilo je 0:0 pa Barca i dalje ima dva boda više od Portugalaca.

No, ukoliko Benfica pobijedi u zadnjem kolu kijevski Dinamo na domaćem terenu onda i Barcelona mora pobijediti Bayern u Münchenu.

U slučaju istog broja bodova (pobjeda Benfice i remi Barçe) u prednosti je Benfica, koja je kod kuće dobila Katalonce 3:0.

Ovaj susret na Camp Nou je bio krajnje dramatičan i sa brojnim šansama. Barcelona je bila bolja, pogađala je okvir vrata, zabijala golove iz zaleđa, no na kraju je Benfica izdržala sve i iščupala nulu premda je u nadoknadi igrač Benfice Seferović imao praznu domaću mrežu pred sobom, ali nije pogodio za pobjedu.

Najveća gužva vlada u skupini G gdje su prije zadnjeg kola (RB Salzburg - Sevilla i Wolfsburg - Lille) sve četiri momčadi u igri za osminu finala te su sve na ljestvici razdvojene tek s jednim bodom.

Bodovno gledano u ovom trenutku najbolje stoji Lille koji je u petom kolu kao domaćin pobijedio Salzburg s 1:0. Ivo Grbić je uspješno čuvao domaću mrežu na ovom susretu, dok je Luka Sučić za goste igrao do 59. minute.

Sevilla se vratila u igru domaćom pobjedom 2:0 protiv Wolfsburga, a sjajnu je asistenciju upisao Ivan Rakitić u 12. minuti kada je Joana Jordana pogodio "u trepavicu" za prvi pogodak na utakmici.

Konačnih 2:0 postavio je Rafa Mir u 97. minuti.

Rezultati susreta 5. kola nogometne Lige prvaka

Skupina E

Dinamo Kijev - Bayern 1-2 (Harmaš 70 / Lewandowski 14, Coman 42)

Skupina F

Villarreal - Manchester United 0-2 (C. Ronaldo 78, Sancho 90)
Young Boys - Atalanta 3-3 (Siebatcheu 39, Sierro 80, Hefti 84//Zapata 10, Palomino 51, Muriel 88)