Europska liga

West Ham uvjerljiv, otvorena borba za drugo mjesto u Dinamovoj skupini

U susretu 3. kola H skupine Europske lige West Ham United je u Londonu pobijedio Genk s 3-0, upisavši i treću pobjedu u skupini. Dinamo, Genk i Rapid morat će se potući za drugu poziciju...
Sport / Nogomet | 21. 10. 2021. u 23:06 Bljesak.info

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Craiga Dawsona. Aaron Cresswell je ubacio iz kornera, a Dawson zabio za 1-0.

Korak bliže novoj pobjedi "Čekićari" su stigli u 57. minuti nakon još jednog kornera i nove Cresswellove asistencija. No, ovoga puta zabio je Issa Diop.

Samo dvije minute kasnije priča je bila završena. Jarrod Bowen je lijepo pogodio za vodstvo 3-0.

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Dinamo je na gostovanju u Beču pred 22.300 gledatelja izgubio od Rapida sa 1-2 upisavši drugi poraz u skupini.

Na ljestvici vodi West Ham s devet bodova, dok Dinamo, Rapid i Genk imaju po tri boda, piše Hina.

U četvrtom kolu, koje je na rasporedu 4. studenog igrat će isti suparnici, no zamijenit će domaćinstva. Dinamo će na Maksimiru ugostiti Rapid, dok će Genk na Luminus Areni dočekati West Ham.

Podsjetimo, iz svake od osam skupina pobjednik će se izravno plasirati u osminu finala, dok će drugoplasirani klub u poretku razigravati za osminu finala s trećeplasiranim momčadima iz skupina Lige prvaka.

Trećeplasirani klubovi iz Europske lige uključit će se u nokaut-fazu Konferencijske lige.