Premier League

Vukovi polomili zube na Turf Mooru; Chelsea bolji od West Hama

Nogometaši Burnleyja su u 14. kolu Premier lige na svojem Turf Mooru svladali Wolverhampton rezultatom 2:1. U zadnjoj utakmici ovoga kola Chelsea je u londonskom derbiju bio bolji od West Ham s 3:0.
Sport / Nogomet | 21. 12. 2020. u 22:57 Bljesak.info

Nogometaši Burnleyja u predzadnjoj utakmici 14. kola Premier lige na svojem su Turf Mooru svladali Wolverhampton rezultatom 2:1.

Strijelci pogodaka bili su Barnes (35') i Wood (51') za domaćina, dok je za goste precizan bio Silva u 89. minuti iz kaznenog udarca.

Zanimljivo, mladi Portugalac sada je postao najmlađi strijelac u povijesti Wolvesa u Premier ligi.

Bila je to jedna relativno ravnopravna utakmica u kojoj je ipak domaći sastav bio za nijansu bolji te su u konačnici zasluženo slavili.

Nakon slabijeg ulaska u prvenstvo nogometaši Burnelyja u posljednja četiri kola imaju ukupno osam bodova, a malo je nedostajalo da i danas zadrže mrežu netaknutom.

Inače, posljednji put Burnley je dva pogotka na Turf Mooru zabio u veljači ove godine protiv današnjeg drugoligaša Bournemoutha, dok je Barnesu ovo bio prvi pogodak nakon praktički godinu dana. Njegov post trajao je 970 minuta.

Trener gostiju Nuno Espirito Santo bio je na kraju ljut na sudiju Lee Masona.

"Ne želim ga više vidjeti, rekao sam mu kako se nadam da više neće voditi naše utakmice. Ne može kontrolirati igrače, nema kvalitetu da sudi u Premier ligi", kazao je Espirito Santo.

Wolvesima je to bio šesti poraz u sezoni.

S ovim rezultatom Burnley je sada 16. momčad Premier lige, dok su Vukovi ostali na 11. mjestu.

U zadnjoj utakmici ovoga kola Chelsea je u jednom od niza londonskih derbija bio bolji od West Ham Uniteda.

Plavci su pobijedili s 3:0. pogocima Thiaga Silve (10') i Tammyja Abrahama (78', 80').

Chelsea je sada peti, a West Ham deseti na tablici.