Duškov rukopis

Vrlo dobri Zmajevi u Firenci otrgnuli bod Italiji

Italija i Bosna i Hercegovina odigrale su 1:1 u prvom kolu elitne skupine 1 Lige nacija. Edin Džeko je 60. golom za našu reprezentaciju donio vodstvo u 57. minuti, a izjednačio je Stefano Sensi deset minuta kasnije.
Sport / Nogomet | 04. 09. 2020. u 22:43 Bljesak.info

Italija i Bosna i Hercegovina odigrale su 1:1 u prvom kolu elitne skupine 1 Lige nacija.

Utakmica se igrala na stadionu Artemio Franchi u Firenci, a poveli su Zmajevi golom Edina Džeke u 57. minuti.

Kapetan BiH najbolje se snašao nakon što mu je poslije kornera glavom asistirao stoper Toni Šunjić. Džeki je to jubilarni 60. pogodak za reprezentaciju.

Talijani su izjednačili deset minuta kasnije preko Interovog veznjaka Stefana Sensija.

Gol mu je sjajnim dodavanjem pripremio Lorenzo Insigne, najbolji talijanski igrač večeras. Lopta se na putu do gola odbila od bloka i prevarila golmana Šehića.

Italija je bila bolja i u posjedu lopte i u udarcima, no BiH kući nosi veliki bod iz Firence.

Zmajevi već u ponedjeljak igraju utakmicu drugog kola Lige nacija protiv Poljske, koja je večeras doživjela poraz na gostovanju kod Nizozemske (1:0).