5. kolo

Vitez iznenadio Željezničar; Prva pobjeda Radnika ove sezone

Sport / Nogomet | 14. 08. 2016. u 20:02 Z.S.

Željezničar i Vitez odigrali su posljednji susret petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Možda to nitko nije očekivao ni vjerovao da će se dogoditi, ali Vitez je s 2:0 slavio na Grbavici. Golove su zabili Armin Kapetan (75) i Zoran Kokot (80).

Domaćini su od 84. minuti ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton dobio Jovan Blagojević.

U ranije odigranom susretu nogometaši Radnika u Travniku su pobijedili ekipu Metalleghe sa 2:1 (1:0).

Ekipa iz Bijeljine povela je u autogolom Tonija Peze u 39. minuti, rezultat je u drugom poluvremenu poravnao Sulejman Smajić u 56. minuti, a konačan rezultat postavio je Damir Peco u 86. minuti za prvu pobjedu Radnika u ovoj sezoni.

U sljedećem kolu, u subotu u 21 sat, Željezničaru slijedi nova teška utakmica protiv aktualnog prvaka BiH mostarskog Zrinjskog na Grbavici.