Barca poražena na startu

Aduriz eurogolom srušio Barcelonu na San Mamesu

Prva utakmica novog prvenstva Španjolske odigrala se na San Mamesu, a Athletic Bilbao odmah je Barci nanio prvi poraz, pobijedivši je s 1:0
Sport / Nogomet | 16. 08. 2019. u 23:29 Bljesak.info

Athletic Bilbao porazio je branitelja naslova Barcelonu na startu nove sezone La Lige.

U prvom poluvremenu su već Baski pokazali da Barcelona neće imati ugodnu večer na novom San Mamesu. Nekoliko izglednih prilika imao je Inaki Williams, ali nije uspio poentirati.

Dva puta okvir gola pogodila je i Barca, ali bez Messija i više od pola utakmice bez Suareza, Barca je bila prejalova.

U drugom dijelu utakmica je bila mirnija, ali u 88. minuti ukazao se legendarni napadač Athletica Aritz Aduriz i fantastičnim golom doveo stadion do erupcije.

Bilbao je upisao prva tri boda, dok je Barca u obranu naslova krenula porazom.

Ivan Rakitić je za Katalonce odigrao drugo poluvrijeme. Luis Suarez morao je zbog ozljede izići iz igre već u prvom poluvremenu.