'Pali Labudovi'

Veliki preokret Veleža u gostima

Mostarski Velež je nastavio sa sjajnim igrama ove sezone.
Sport / Nogomet | 20. 10. 2018. u 16:28 Bljesak.info

Velež je nastavio sa sjajnim igrama ove sezone. Rođeni su danas slavili 3:1 na neugodnom gostovanju u Orašju i tako potvrdili sjajnu formu.

Orašje je bolje otvorilo susret, imalo loptu u svom posjetu, a Prgić je u 19. minuti s 11 metara matirao Bobića i doveo domaće u vodstvo. Nakon toga vrijedi izdvojiti sjajnu šansu za goste kada jedan domaći igrač zamalo vara vlastitog golmana, no ostalo je 1:0.

Pred sami kraj poluvremena Orašje ostaje s deset igrača. Živković je dobio drugi žuti odnosno crveni karton, te ostavio ekipu na cjedilu i čini se da je to presudilo ovu utakmicu.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Brandao nakon sjajne akcija pogađa za slavlje stotinjak gostujućih navijača.
Nakon toga Ovčina glavom matira Kurbašića za potpuni preokret u Orašju, prenosi SportSport.ba.

Pred sami kraj posao je završio Fajić svojim 14. pogotkom ove sezone. Ovčina je bio asistent, a Fajić pogodio.