Prekid posta

Velež raspucan u Posušju, Radović postigao spektakularan gol

Mostarski Velež uvjerljivije od očekivanja prošao je gostovanje u Posušju.
Sport / Nogomet | 02. 10. 2021. u 16:27 S.B. | Bljesak.info

Momčad Feđe Dudića prekinula je niz od pet kola bez pobjede, svladavši Posušje u gostima s uvjerljivih 4:2. Iako je Posušje prilično popunjene tribine na svojoj strani, gosti su slavili lakše od očekivanja, a pomoglo im je i to što su zabili vrlo rano.

Već u drugoj minuti sudac Admir Šehović dosudio je jedanaesterac za Velež, nakon što je srušen Haris Ovčina, a siguran realizator bio je Denis Zvonić. Drugi gol Veleža bio je malo remek-djelo Slaviše Radovića, koji je u 35. minuti pogodio volej udarcem s nekih 20 metara.

Prije tog pogotka Posušje je imalo veliku priliku, ali udarac Tomislava Barišića iz slobodnog udarca završio je na vratnici.

Drugi pogodak Veleža kao da je demoralizirao domaće, pa je u 55. minuti na velikih 3:0 povisio je Mehmed Ćosić.

U 75. minuti domaći su žestoko prosvjedovali, jer su tražili da Šehović svira jedanaesterac za njih nakon što je, smatraju, lopta u ruku pogodila Ovčinu, no sudac se nije oglasio.

I onda su u završnici pala još tri gola. Prvo je Josip Serdarušić u 81. pogodio za 1:3, a samo minutu kasnije Demir Peco postiže četvrti gol, na asistenciju Omara Pršeša.

U zadnjoj minuti konačnih 2:4 postigao je Nikola Leko, i to na vrlo lijep način prebacivši mladog vratara Kačavendu.