Podjela bodova

Velež rano poveo, Tuzli ipak bod

Na Veležovom stadionu Rođeni sastale su se dvije ekipe koje su u odličnoj formi, a nakon njihove večerašnje utakmice obje su produžile seriju bez poraza.
Sport / Nogomet | 29. 08. 2020. u 20:55 S.B. | Bljesak.info

Mostarski Velež i Tuzla City odigrali su neriješeno 1:1, pa su i jedna i druga momčad nastavile svoju seriju. Rođeni su već pet kola bez poraza, a Tuzlaci su nakon dvije uzastopne pobjede prvi prošli Vrapčiće neporaženi.

Domaćin je rano poveo i to već u devetoj minuti. Slaviša Radović je centrirao, a Obren Cvijanović pogodio za vodstvo Veleža. Ipak, gosti dolaze do boda u 55. minuti. Na asistenciju Nukića pogodio je Džafić. Minutu prije pogotka gosti su imali veliku priliku, ali vratnicu je pogodio Hrvoje Barišić

U Premijer ligi nakon ovog kola je stanka, a poslije nje Velež će na noge Olimpiku, dok Tuzla City dočekuje Radnik.