Stadion 'Rođeni'

Velež s Dudićem napokon upisao prvu pobjedu u Premijer ligi BiH

Jedini pogodak na utakmici postigao je Nusmir Fajić u 20. minuti susreta.
Sport / Nogomet | 17. 08. 2019. u 19:11 Bljesak.info

Velež je s 1:0 pobijedio Široki Brijeg i u petom kolu upisao prvu prvenstvenu pobjedu u nogometnoj Premijer ligi BiH.

Od samog početka 'Rođeni' Feđe Dudića su dominirali terenom. Kalezić već u četvrtoj minuti stvara sjajnu šansu, ali je Zlomislić sjajno obranio.

Zatim je Fajić u odličnoj šansi nakon ubačaja Ćosića, no njegov udarac odlazi pored gola.

Ipak, bolja igra Mostarcima se isplatila u 19. minuti. Ćosić ubacuje, a Fajić glavom pogađa za prednost od 1:0.

Potom su Rođeni malo umirili igru. Široki dolazi do daha, ali do kraja poluvremena ne uspijeva napraviti pravu šansu i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Široki je u nastavku utakmice kontrolirao loptu, ali ekipa s Pecare jednostavno nije mogla da stvori pravu šansu pred golom Bobića.

Velež se odlučio igrati na kontre, a jedna takva u 50. minuti umalo je završila u mreži, no Zlomislić sjajno brani udarac Kalezića.

Gosti su uzaludno napadali. Svi napadi su bili itekako jalovi i obrana Rođenih je djelovala zaista odlično i nije gostima dopustila nijednu pravu šansu.

Ostalo je do kraja 1:0 i Rođeni su došli do prve pobjede ove sezone za veliko slavlje njihovih igrača i navijača.