Pripremne utakmice

Velež 'razbio' Mladost u Mostaru

Velež je u 52. minuti postigao i četvrti gol. Bukvić pravi veliku grešku, koristi je Brandao i pogađa za 4:0.
Sport / Nogomet | 15. 02. 2020. u 16:43 Bljesak.info

Velež je u pripremnom meču u Mostaru svladao Mladost Doboj Kakanj rezultatom 4:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga Velež je prvi zaprijetio u 10. minuti preko Fajića, ali iz izgledne situacije napadač Rođenih šutira pored gola.

Odmah je Mladost uzvratića. Bobić zaustavlja udarce Atajića i Hadžića i spašava svoj tim u ovim izglednim situacijama za goste iz Doboj Kaknja.

Otvorena igra viđena je i u nastavku meča. U 18. minuti Ovčina je u odličnoj šansi, ali je izblokiran u posljednji trenutak.

U finišu prvog poluvremena vidjeli smo i golove. U 35. minuti Nusmir Fajić pogađa za prednost Veleža od 1:0 nakon lijepe akcije Ćivića. Samo četiri minute kasnije 2:0 za Velež. Ovčina je sve sam napravio i pogodio je za povećanje prednosti domaćeg tima.

Točku na prvo poluvrijeme stavio je Vehabović koji je lijepo pogodio za prednost Rođenih od 3:0 nakon 45 minuta igre.

Mladost osam minuta kasnije također zabija. Marić koristi nešto lošiju reakciju obrane Veleža i pogađa za 4:1.

Potom je Velež imao još nekoliko šansi za povećanje prednosti. Bilo je tu i pravih zicera, pogđen je i okvir gola, ali nedostajalo je koncentracije napadačima domaćeg tima da potpuno potope goste iz Doboj Kaknja.

Domaći na kraju ipak slave pobjedu i na najbolji način su najavili drugi dio sezone u Premijer ligi BiH.