Napokon s navijačima

Velež obradovao navijače i svladao Posušje

Zadnji put je imao pune tribine u ožujku prošle godine, a sada je oko tisuću i pol navijača slavilo pobjedu nad solidnom ekipom iz Posušja.
Sport / Nogomet | 19. 07. 2021. u 22:00 Bljesak.info

Mostarski Velež na najbolji način otvorio je svoju sezonu, pobjedom 2:0 nad novim prvoligašem Posušjem.

Bila je to prva utakmica ova dva kluba u novoj sezoni, ali i prva Veležova pred navijačima na svom stadionu.

Velež je u prvom poluvremenu stvorio ogroman broj prilika, čak su mu i poništena dva gola zbog zaleđa, ali je obrana Posušja izdržala do odmora.

Treba reći i da su prvu priliku odmah na početku imali gosti kada je Begić presjekao loptu i izašao pred Kačavendu ali ga je htio lobovati, što je vratar domaćih pročitao.

U drugo poluvrijeme Velež je ušao s dvojicom prvotimaca koje je trener Dudić htio odmoriti, Ćosićem i Brandaom, a upravo je Brandao zaslužan za vodstvo.

Brazilac je idealno uposlio Dejana Georgijevića, a ovaj je pogodio za 1:0.

Nakon gola Posušje se malo oslobodilo i krenulo ofenzivnije, no Velež se dobro branio. Deset minuta prije kraja u šesnaestercu gostiju pao je Dino Hasanović, što je sudac okarakterizirao kao prekršaj.

Jedanaesterac je izveo Brandao, no Boris Baćak je obranio njegov šut. Ipak, Brandao se iskupio pet minuta kasnije pogodivši s ruba šesnaesterca za 2:0.