Europska liga

Važne pobjede Dinama i Zvezde; AC Milan glatko poražen kod kuće

Nigerijac Atiemwen koji je u igru ušao umjesto Moharrramija, odmah se upisao u strijelce i donio Dinamu važnu pobjedu golom u 75. minuti. Obje ekipe bile su desetkovane zbog koronavirusa.
Sport / Nogomet | 05. 11. 2020. u 23:01 Bljesak.info

Dinamo i Wolfsberger odigrali su na Maksimiru u kasnijem terminu u četvrtak tvrdu utakmicu bez previše prilika, ali je hrvatski prvak na koncu slavio 1:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo gotovo nijedno veće uzbuđenje, osim što je na samom kraju drugi žuti upisao Matthäus Taferner i tako u neku ruku olakšao posao Dinamu.

On se se nakon odličnog ubačaja Majera sjajno snašao u šesnaestercu te lijevom nogom pogodio mrežu Koflera.

Bio je to prvi pogodak Dinama u prva tri susreta, a ujedno i prva pobjeda.

Modri su tako izbili na prvo mjesto (pet bodova) ispred Austrijanaca koji imaju četiri boda, baš kao i Feyenoord koji je bio bolji od moskovskog CSKA-a s 3:1.

Strijelci za Feyenoord bili su Haps (65), Kokcu (71) i Geertruida (72), dok je za CSKA autogolom pogodio Senesi (80).

Dojam je kako su i Haps i Geertruida mrežu Moskovljana zatresli iz zaleđa.

U sljedećem kolu, Dinamo će gostovati kod Wolfsbergera.

Najveće iznenađenje u ovome kolu napravili su nogometaši Lillea koji su savladali Milan u gostima rezultatom 3:0.

Rossoneri su izveli najjači sastav, no Zlatan Ibrahimović i društvo se nisu proslavili, a posebno golman Gianluigi Donnarumma koji je krivac za drugi pogodak francuske ekipe.

Junak Lillea je Yusuf Yazici koji je postigao sva tri pogotka na meču (22, 55, 58).

Arsenal je nakon preokreta savladao Molde rezultatom 4:1, a zanimljivo je da su gosti postigli dva autogola.

Martin Ellingsen je doveo gote u vodstvo, a potom su Kristoffer Haugen i Sheriff Sinyan autogolovima donijeli preokret Topnicima.

Posao su završili Nicolas Pepe i Joseph Willock. Sead Kolašinac je odigrao čitav susret u redovima pobjedničke ekipe.

Crvena zvezda je kod kuće nadigrala Gent rezultatom 2:1.

Strijelci za Zvezdu bili su Kanga (12) i Katai (59), dok je privremeno izjednačenje za Gent donio Odjidje-Ofoe (31).

U grupi Crvene Zvezde uvjerljiv rezultat ponovno je ubilježio vodeći Hoffenheim.

Njemački tim je sa 5:0 savladao Slovan Liberec, uz po dva gola Munasa Dabbura i Sargisa Adamyana, a jedan je dodao Florian Grillitsch.

Leicester je također odigrao na nivou, svladavši sa 4:0 Bragu. Kelechi Iheanacho bio je dvostruki strijelac, a još su pogađali Praet i Maddison.

Iznenađenja su priredili praški klubovi. Slavia je s 3:2 pobijedila kod kuće Nicu, dok je Sparta u gostima svladala Celtic s čak 4:1.